PROGRAM ZÁJEZDU

Česká posádka instruktorů, průvodců a bavičů pro vás chystá řadu zážitků. Nemusíte se bát, nic není povinné a výběr bude pestrý. Na své si přijdou fanoušci muziky, gurmáni, sportovci, lenoši i turisti. Navíc pro vás program každým dnem tuníme a vychytáváme a nebojte, i když pršet nebude, jsme připraveni i na mokrou variantu (indoor koncert a kino), neb není špatného počasí, jen špatného oblečení.

Časový harmonogram:

Úterý 12. 9.

Příjezd k Faaker See a ubytování v Natureldorf Seeleitn. Příjezd načasujte nejpozději do 20:00 hodin. Klíče si vyzvednete na recepci nebo později v infostánku instruktorů.

Středa 13. 9.

Rozcvička na břehu jezera

Lehký cyklovýlet okolo jezera a na Finkenstein

Středně náročná pěší túra na Finkenstein

Běhání – dle dispozic skupiny (Trail versus okolo jezera)

Přednáška – Mount Everest pro každého

Čtvrtek 14. 9.

Rozcvička na břehu jezera

Lehký cyklovýlet na Dreiländereck

Středně těžký cyklovýlet na Gerlitzen Alpe a Ossiacher See

Náročnější pěší túra na Mittagskogel z Finkensteinu

Běhání – dle dispozic skupiny (Trail versus okolo jezera)

Koncert kapely minus123minut

Pátek 15. 9.

Rozcvička na břehu jezera

Středně těžký cyklovýlet na Wörther See

Túra na nový kopec – překvapení 🙂

Běhání – dle dispozic skupiny (Trail versus okolo jezera)

Letní kino na břehu jezera

Sobota 16. 9.

Rozcvička na břehu jezera

Středně těžký cyklovýlet na Gerlitzen Alpe

Středně těžká túra v přírodním parku Dobratsch

Běhání – dle dispozic skupiny (Trail versus okolo jezera)

Táborák, buřty, ochutnávka vína, zpěv.

Neděle 17. 9.

Bezpečný návrat domů.

 

Změna programu vyhrazena s ohledem na počasí.

BAJKY

Mezi jednotlivými jezery jsou to samé rovinky a ke zdolání okolních kopců můžete kromě vlastních svalů využít lanovky v rámci korutanské karty. Stačí si vybrat, jestli je vaším cílem espresso v maríně nebo úchvatné výhledy na Alpy.

Na hrad: Krátká trasa s mírným převýšením cca 350 metrů jak po silnici tak terénem a cílem v pevnosti Finkenstein Burgarena. Krásný výhled kulisy středověkého hradu s hospodou. Výlet na půl dne.

Na Gerlitzen Alpe: Rovinatá stezka 17 km kolem řeky Drávy, podhradí Landskronu a jezera Ossiacher. Poté možnost využít lanovku na vrchol (zdarma v rámci Korutanské karty, jen 3 EUR příplatek za kolo do mezistanice a  3 EUR až na vrchol) anebo stoupat 16 km do 1909 m, pokud patříte mezi nadupance. Na vrcholu je super hospoda. Než k ní ale dorazíte, mějte radši svačinu na cestu. Sjezd dolů na kole potrvá zhruba půl hodiny, a i když není technicky náročný, je potřeba mít v pořádku brzdy. Pokud vám na cestě zpět zbyde čas, můžete přejet Ossiacher See na lodi. Výlet na celý den.

Na obří tobogán: Středně dlouhá trasa 24km kolem jezera boháčů Wörthersee až k vyhlídkové věži Pyramidenkogel. Vstup na ní je v rámci korutanské karty zdarma a zájemci si můžou za pár EUR shora sjet po skluzavce, což je jízda. Výlet na celý den.

Na kolonádu do Veldenu: stejný směr jako na Pyramidenkögel, ale v půlce to zapíchnete v centru malebného městečka. Výlet na půl dne.

Kolem Faaker See: 10 km okruh po přilehlých vesničkách, který zvládnete i na půjčeném kole. Výlet na půl dne.

MTB Arena: Zbrusu nový singletrack na okraji Villachu všech náročností. Technické sjezdy a blbinky. Přiblížení ideálně autem. Výlet na půl dne.

Za koupáním na Aichwaldsee: Z našeho kempu pouhé 3 kilometry po cyklostezkách Natur parkem s atrakcemi pro malé i velké a s mírným převýšením cca 100 metrů, odměnou vám bude malé průzračné jezero, pláž s občerstvením. Výlet na 3 hodiny.

TÚRY

Gerlitzen Alpe: Doporučujeme přiblížení autem k lanovce, která vás vyveze do 1900m s krásnými výhledy a hospodou. Z vrcholu i střední stanice vede několik tras sestupu a jedna okružní. Kousek od spodní stanice kotví lodě křižující Ossiacher See a nabízející výletní plavby. Jedno svezení máte stejně jako lanovku v rámci korutanské karty. Výlet na celý den.

Dobratsch: Přírodní park na severozápadním okraji Villachu. Dostanete se tam autem po trase s více než deseti zastaveními, která nabízejí různé atrakce od skokanského můstku až po visuté lávky. Mýtné díky korutanské kartě neplatíte. Kousek pod vrcholem (asi 400 výškových metrů) můžete nechat auto na parkovišti a užít si procházku po hřebeni až do výšky 2166 m. Výlet na celý den.

Dreiländereck: Kopec, jehož vrchol 1508m je trojmezím Rakouska, Slovenska a Itálie. Ke zdolání vám pomůže lanovka v rámci korutanské karty. Krátkou procházkou sedlem se dostanete až k vyhlídce do tří zemí odkud budete mít i Faaker See a Dobratsch jako na dlani. Výlet na půl dne.

Mittagskogel: Zdolání místní dominanty. Náročná túra k vrcholu 2145 m. K nástupu se dostanete autem a pak vás čeká až pětihodinový výstup. Sestup trvá zhruba půlku času, ale i na něj je potřeba rozvrhnout síly. Nutnou výbavou jsou kotníkové pohorky, spousta pití a jídla, ochrana před sluncem a deštěm, trekové hole, batoh, pokrývka hlavy, náhradní trička. Odměnou je životní zážitek a zápis do vrcholové knihy, kde vás čeká tajné heslo, které jsme tam nechali. Výlet na celý den.

Plus výlety po okolí na Taborhöhe (převýšení 200 metrů, vzdálenost 2 km z našeho basecampu), kde vám bude odměnou nádherná vyhlídka na jezero, hospůdka a pro adrenalinově zaměřené lanový park. Výlet na 3 hodiny.

Nebo se vydáte pěšky na hrad Finkenstein s nezapomenutelným výhledem na jezero z jižní části, zážitkem v hospůdce na hradbách a zazpíváte si v legendární Burgaréně, což je historický amfiteátr nad jezerem jako součást hradu. Výlet na pět čtyři až pět hodin.

A pro letošní ročník připravujeme nový kopec, který ještě neznáte/neznáme! Po letní obhlídce a jeho pokoření přidáme detaily. Nebojte, bude mít přes dva tisíce metrů a výhledy budou samozřejmě monstrózní!

BĚHÁNÍ

Nezáleží na tom jestli 2, 5, 10….., nebo 25 km. Důležitý je prožitek.
Ať už ranní výběh za východem, nebo podvečerní za úžasným západem slunce s návratem za svitu čelovek. Běh kolem jezera Faaker See, který má kolem 9,5 km. Vyběhneme si po okolních stráních a doběhneme si na nějaký hřeben, nebo vrchol. Máte rádi výzvy a chcete se dozvědět něco o běhání do kopce a z kopce?
Nemusíte mít naběháno tisíce kilometrů. Trasu si naplánujeme podle Vaší kondice. Chceme si to hlavně užít!

FERRATY

Neboli rakousky Klettersteigy. Vyznačené skalní trasy jištěné lany, skobami a kramlemi. Dostanete se na nepřístupná místa, třeba k vodopádu, a buď se do lezení zamilujete nebo si příště najdete jinou zábavu. Není nic mezi.

Pokud máte své vybavení a rádi Klettersteigy chodíte, určitě si vezměte s sebou. V okolí Faaker See jsou minimálně dvě krásná místa. Možnost si najmou místního profesionálního průvodce a zapůjčit výbavu.

KONCERTY

O KAPELE
Muzika na horách by bez muziky byla poloviční. Tentokrát se můžete těšit na kapelu, která vás svým živým vystoupením dostane! Skupina minus123minut hlásí po sedmi letech comeback a na svoji nabitou kariéru navazuje ve velkém stylu. Bude deska, bude turné a bude zastávka i na Faaker See. Exkluzivně a jenom pro vás! Rock, funky a blues v podání
muzikantů utržených ze řetězu. Upřímně? Eric Clapton a Mark Knopfler si můžou dát klidně důchod a o kořeněnou rakenrolovou piplačku bude skvěle postaráno Zdeňkem Bínou, Fredrikem Janáčkem a Danielem Šoltisem. Těšte se na řemeslo!
Všichni rádi hrajeme a zpíváme, a co na tom, že se to občas nedá poslouchat. U táboráku má být veselo! A tak se můžete těšit na táborové evergreeny od Wabiho, Nedvědů, Kryla a lidovek v podání všech, kdo budou mít kytaru a náladu se přidat. Většinou nás je hodně a většinou se tím zabavíme na hodně dlouho. A kdyby tady bylááá, taková panéénkááá…

VÝLETY MEZI LIDI

Příroda je chrám, ale kdyby vám chybělo espresso, sacher dort nebo klapání pantoflí po kočičích hlavách, budeme pro vás mít řadu tipů na výlet do nedalekého Villachu a dalších malebných příjezerních městeček, hradů a zámků. Atrakcí je po ruce spousta, zejména pro držitele Korutanské karty.

Na programu bude individuálně každý den.

KORUTANSKÁ KARTA

Poukázka na zážitky, kterou vřele doporučujeme. Platí na více jak 100 výletních cílů v celých Korutanech. Třeba lanovky (Gerlitzen Alpe, Kanzelbahn, Bad Kleinkirchheim, Verditz – Schwarzsee, Dreiländereck, Heiligenblut-Schareck-Fallbichl, Katschberg, Gerlitzen Panorama Kanzelbahn, Goldeck, Innerkrems, Petzen, Kreuzeck, Turracher Höhe, Reisseck-Bergbahnen – Mölltal, Weissensee), výlety lodí (Ossiacher See, Millstätter See, na řece Drávě), panoramatické silnice s mýtným (Goldeck Panoramastrasse, Malta-Hochalm-Strasse, Nockalmstrasse, Villacher Alpenstrasse), Zoo a zážitky se zvířaty (Affenberg Landskron, Reptilienzoo Happ v Klagenfurtu, Zoopark Rosegg, Reptilienzoo Nockalm) nebo muzea, zábavní parky a další. Seznam atrakcí, aktivit a cílových míst a služeb v ceně najdete na www.kaerntencard.at.