FAAKER SEE

Jezero Faaker See leži 5 km od města Villach a 5 km od hranice se Slovinskem. Cesta z Prahy měří 570 km a rakouská dálnice vede až do Villachu. Z Moravy je to o dost blíže a trasa vede přes Vídeň a Graz, taktéž stále po dálnicích.

Jedno z nejteplejších jezer Rakouska si i v září udržuje teplotu kolem 26 stupňů, takže počítejte s koupáním v kteroukoliv denní i noční hodinu. Voda je tak kvalitní, že si s ní klidně můžete špricnout střik vašeho oblíbeného vína. Jezero je dechberoucí kulisou pro ranní i večerní rozjímání, sporty i milostná švitoření.

Dalším elementem tvořící genia loci jsou vrcholky okolních pohoří v příhraniční oblasti Rakouska, Itálie a Slovinska. Zájemci se mohou těšit na vrcholové výstupy na Mittagskogel, Gerlitzen Alpe nebo můžeme dát výlet na Dreiländer. Způsob zdolání si vyberete sami. Pěšky, za vozem, lanovkou, na kole a máme tip i na jeden sjezd potrubní poštou.

V okolí je nekonečně přírodních i městských míst k zábavě, odpočinku i sportování. Všechny jsou tak blízko, jen co byste korutanskou kartou dohodili. Ta je v ceně zájezdu a umožní nespočet zážitků zdarma. Jedním slovem ráj, druhým slovem wunderbar. Oblast, kde přes letní sezónu budete těžko shánět postel, vám představíme tak, že vám hrozí závislost už při první návštěvě. Zkrátka trek jako crack. Pěší i cyklistické trasy všech obtížností a délek, vodní relaxace, moderní infrastruktura, místní speciality od dědečků a babiček, tajné tipy od místních průvodců.

Výhled na Faaker See si užijete z hory Tabor, tyčící se hned nad jezerem na jeho východní straně, kde se nachází i vyhlášené lanové centrum – z našeho basecampu pouhý kilometr. Nejbližší termální lázně, které můžete navštívit, jsou ve Warmbad Villach, cca 10 km od jezera. Lze podniknout také plavbu lodí po řece Drávě do města Villachu, kde je zajímavé historické centrum. Hrad Landskron, tyčící se nad jezerem Ossiacher See je v dojezdu cca 10–15 minut, na návštěvníky zde čeká „Opičí hora“ se 150 Makkaky a také Orlí show. K nejznámějšímu a také největšímu jezeru Rakouska – Wörther See dojedete do 20 minut.

A tak bychom mohli psát a pokračovat a psát a pokračovat. Více si řekneme na místě 🙂

mapa_seeleitn