KREISCHBERG

Kreischberg s úžasnými 42 km sjezdovek všech obtížností nastavil díky své nové desetimístné gondole nové standardy a zvýšil kvalitu celého střediska. Moderní gondola vás vyveze z nástupu v 800 m n. m. do 1760 metrů velmi rychle a pohodlně a pak začínají další zážitkové vleky a sjezdovky až do 2150 metrů. Tuhle novou lanovku pro deset lidí za 40 milionů EUR budovali rok a půl a pouštějí jí jen pár dnů před naším příjezdem, vlastně skoro speciálně pro nás.

Navíc jsme v nádherné oblasti v údolí řeky Mur, v srdci Štýrska, uprostřed malebných kopců v městečku Sankt Lorenzen a pět kilometrů od sídla Karla Schwarzenberga v městečku Murau, takže vlastně doma. Možná půjdeme i „na pivo s Karlem“.

Navštívit můžete také Snowpark Kreischberg se skvělými podmínkami pro freestyle snowboard a lyže pro začátečníky i pokročilé jezdce. Naleznete zde malé skoky, boxy a raily lehkých i těžších obtížností. Pokud máte pružné kosti, doporučujeme. My budeme hlavně fotit.

Na procházky asi čas nebude, ale i vám Kreischberg nabízí dvě nádherné pěší túry. Klidnou okolo jezera nebo lehce náročnější vrcholovou vycházku od horní stanice lanovky. Ale to nechme asi na léto. A víme i o nejstarší hospodě ve Štýrsku, jen pár kilometrů od nás, třeba právě vám prozradíme, jak na kulinářský zážitek.